Seishiro Shimatani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Seishiro Shimatani
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSeishiro Shimatani
Datëlindja(1938-11-06)nëntor 6, 1938
VendlindjaKyoto, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1961–1965Furukawa Electric
Karriera ndërkombëtare
1959Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Seishiro Shimatani (6 Nëntor 193824 Tetor 2001) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1959 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]