Semide

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Semide
Komunë
noform
Pamje nga Semide
Stema_figura
Vendndodhja
Semide is located in Franca
Semide
Semide
49°20′28″V 4°34′58″L / 49.341111111111°V 4.5827777777778°L / 49.341111111111; 4.5827777777778Koordinatat: 49°20′28″V 4°34′58″L / 49.341111111111°V 4.5827777777778°L / 49.341111111111; 4.5827777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.04 km2
Popullsia 198 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08410


Semide është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Semide ka një popullsi prej 198 banorë dhe sipërfaqe 37.04 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Semide (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale