Semuy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Semuy
Komunë
noform
Pamje nga Semuy
Vendndodhja
Semuy is located in Franca
Semuy
Semuy
49°29′15″V 4°39′29″L / 49.4875°V 4.6580555555556°L / 49.4875; 4.6580555555556Koordinatat: 49°29′15″V 4°39′29″L / 49.4875°V 4.6580555555556°L / 49.4875; 4.6580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.97 km2
Popullsia 84 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08411


Semuy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Semuy ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 3.97 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Semuy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale