Senuc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Senuc
Komunë
noform
Pamje nga Senuc
Vendndodhja
Senuc is located in Franca
Senuc
Senuc
49°18′45″V 4°50′19″L / 49.3125°V 4.8386111111111°L / 49.3125; 4.8386111111111Koordinatat: 49°18′45″V 4°50′19″L / 49.3125°V 4.8386111111111°L / 49.3125; 4.8386111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.58 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08412


Senuc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Senuc ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 13.58 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Senuc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale