Seraincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seraincourt
Komunë
noform
Pamje nga Seraincourt
Vendndodhja
Seraincourt is located in Franca
Seraincourt
Seraincourt
49°36′39″V 4°12′05″L / 49.610833333333°V 4.2013888888889°L / 49.610833333333; 4.2013888888889Koordinatat: 49°36′39″V 4°12′05″L / 49.610833333333°V 4.2013888888889°L / 49.610833333333; 4.2013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.2 km2
Popullsia 256 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08413


Seraincourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Seraincourt ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 16.2 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seraincourt (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale