Jump to content

Serdar Ortaç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Serdar Ortaç lindi më 16 shkurt 1970Stamboll. Është një këngëtar turk i muzikës pop.

Rinia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi kreu shkollën filloreKocamustafapaşa dhe shkollën mesmeSuadiye Lisesi Serdari bëri një edukim shkollor në punë dore. Pastaj u regjistrua në studimi amerikan (amerikanistika) te Universiteti Bilkent në Ankara, por e ndërpreu studimin.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për një vit prodhoi dhe prezantoi programin e tij "Serdar Ortaç'la hep beraber (Gjithmonë së bashku me Serdar Ortaçin)" për një radiostacion privat në Stamboll. Gjatë kësaj kohe Serdar e bëri një kontratë me labelin muzikor RAKS.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]