Serra de Daró

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serra de Daró
Komunë
noform
Serra de Daró me Mali Montgrí në pamje.
Stema_figuraBandera de Serra de Daró.svg
Vendndodhja
Serra de Daró is located in Spanjë
Serra de Daró
Serra de Daró

Koordinatat: 42°1′46″V 3°4′25″L / 42.02944°V 3.07361°L / 42.02944; 3.07361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Puig Ribas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.72 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Serranencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17133
Koordinatat 42° 1′ 46″ Veri

3° 4′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/serra_de_daro/default.aspx


Serra de Daró është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Serra de Daró ka 194 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]