Servet Teufik Agaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Servet Teufik Agaj
Të dhënat vetjake
VendlindjaGorë, Shqipëri
PozicioniSulmues në qendër
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1932–1938KF Skënderbeu
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Servet Teufik Agaj është ish-futbollistë shqiptar i cili ka luajtur për KF Skënderbeu gjatë viteve 1930,[1] ku fitoi Kampionatin e parë shqiptar për klubin në vitin 1933, në një sezon ku përfundoi si golëshënuesi më i mirë me 7 gola në 5 ndeshje.[2][3][4][5]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Football Database Profile". Football Database. Marrë më 2011-06-20. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Giovanni Armillotta (2009-07-15). "Albanian Football Season 1933". Giovanniarmillotta.it. Marrë më 2011-06-18. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Enver Tonuzi (2003-01-09). "Albania 1933". RSSSF. Marrë më 2011-06-20. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Zemra Shqiptare - Besnik Dizdari: Dr. Vasfi Samim Visoka: themelues i madh në sportin shqiptar". zemrashqiptare.net. Marrë më 2014-10-08. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Vasfi Samimi, legjionari i parë shqiptar - Sporti Shqiptar Online - Sporti Shqiptar Online". sportishqiptar.com.al. Arkivuar nga origjinali më 8 mars 2013. Marrë më 2014-10-08. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)