Sery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sery
Komunë
noform
Pamje nga Sery
Vendndodhja
Sery is located in Franca
Sery
Sery
49°35′00″V 4°20′55″L / 49.583333333333°V 4.3486111111111°L / 49.583333333333; 4.3486111111111Koordinatat: 49°35′00″V 4°20′55″L / 49.583333333333°V 4.3486111111111°L / 49.583333333333; 4.3486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.57 km2
Popullsia 347 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08415


Sery është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sery ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 18.57 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sery (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale