Setcases

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Setcases
Komunë
noform
Vendndodhja
Setcases is located in Spanjë
Setcases
Setcases

Koordinatat: 42°22′37″V 2°18′9″L / 42.37694°V 2.30250°L / 42.37694; 2.30250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Jaume Busquets i Bartolí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.1 km2
Lartësia 1230 m (m.n.d.)
Popullsia 200 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Setcasencs, setcasenques
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 22′ 37″ Veri

2° 18′ 9″ Lindje


Setcases është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Setcases ka 200 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]