Seuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seuil
Komunë
noform
Pamje nga Seuil
Vendndodhja
Seuil is located in Franca
Seuil
Seuil
49°28′51″V 4°27′12″L / 49.480833333333°V 4.4533333333333°L / 49.480833333333; 4.4533333333333Koordinatat: 49°28′51″V 4°27′12″L / 49.480833333333°V 4.4533333333333°L / 49.480833333333; 4.4533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.79 km2
Popullsia 142 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08416


Seuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Seuil ka një popullsi prej 142 banorë dhe sipërfaqe 11.79 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seuil (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale