Sevenum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sevenum (kthjellim).


Sevenum
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Sevenum.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Horst aan de Maas
Koordinatat 51°24′40″V 6°02′13″L / 51.4111°V 6.036944°L / 51.4111; 6.036944 (Sevenum)Koordinatat: 51°24′40″V 6°02′13″L / 51.4111°V 6.036944°L / 51.4111; 6.036944 (Sevenum)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5975
Sevenum is located in Hollandë
Sevenum
Sevenum

Sevenum është një qytezë në Horst aan de Maas, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sevenum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu