Shaktoolik, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shaktoolik, Alaska
Anglisht : Shaktoolik
qytet
Vendndodhja
Shaktoolik, Alaska is located in SHBA Alaska
Shaktoolik, Alaska
Shaktoolik, Alaska

Koordinatat: 64°21′20″V 161°11′29″P / 64.35556°V 161.19139°P / 64.35556; -161.19139

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Nome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.7 km2
 •  tokësore 2.7 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 251 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 7, 1969[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99771
Prefiksi 907
Koordinatat 64° 21′ 20″ Veri

161° 11′ 29″ Perëndim

Shaktoolik, Alaska (Shaktoolik) është një qytet në qarkun Nomeshtetit federal Alaska, SHBA. Në Shaktoolik, Alaska jetojnë 251 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.7 km2 (1.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 7 m (23 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 75. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Shaktoolik, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale