Shenjtore e shpellës (Parahistori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shenjtore e shpellës (Parahistori)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Gërnçar, Kllokot, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 523/54
Nr. i referencës 2744

Shenjtore e shpellës (Parahistori) është një monument i trashëgimisë kulturore në Gërnçar, Kllokot, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 523/54.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]