Shenkovec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Šenkovec
—  Qytet  —
Pamje nga Shenkovec

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.41°0′0″V 16.42°0′0″L / 46.41000°V 16.42000°L / 46.41000; 16.42000 (Šenkovec)Koordinatat: 46.41°0′0″V 16.42°0′0″L / 46.41000°V 16.42000°L / 46.41000; 16.42000 (Šenkovec)
Popullsia 2.493 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Šenkovec is located in Kroacia
Šenkovec
Šenkovec

Šenkovec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2493 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2482 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2350 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.44%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Međimurje