Shigeyoshi Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shigeyoshi Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëShigeyoshi Suzuki
Data e lindjesTetor 13, 1902(1902-10-13)
Vendi i lindjesFukushima, Japoni
Data e vdekjesDhjetor 20, 1971 (69 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Waseda WMW
Ekipi kombëtar
1927Japonia2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Shigeyoshi Suzuki (13 Tetor 190220 Dhjetor 1971) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1927 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]