Shiho Onodera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiho Onodera
Të dhënat personale
Emri i plotëShiho Onodera
Data e lindjes (1973-11-18) 18 Nëntor, 1973 (46 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–2008Nippon TV Beleza275(0)
2014–2016Yamato Sylphid
Ekipi kombëtar
1995–2004Japonia23(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shiho Onodera (小野寺 志保 Onodera Shiho?, lindur më 18 Nëntor 1973) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 23 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 4 0
1996 4 0
1997 0 0
1998 2 0
1999 1 0
2000 2 0
2001 3 0
2002 2 0
2003 2 0
2004 3 0
Gjithsej 23 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]