Shinichiro Tani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinichiro Tani
Të dhënat personale
Emri i plotëShinichiro Tani
Data e lindjes (1968-11-13) 13 Nëntor, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesAichi, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1995Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1990Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinichiro Tani (lindur më 13 Nëntor 1968) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]