Shinji Ono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinji Ono
Shinji Ono WSW.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëShinji Ono
Data e lindjes (1979-09-27) 27 Shtator, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHokkaido Consadole Sapporo
Numri44
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2001Urawa Reds
2001–2005Feyenoord
2006–2007Urawa Reds
2008–2009Bochum
2010–2012Shimizu S-Pulse
2012–2014Western Sydney Wanderers
2014–Hokkaido Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
1998–2008Japonia56(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinji Ono (lindur më 27 shtator 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 56 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 3 0
1999 0 0
2000 12 1
2001 9 1
2002 8 1
2003 5 0
2004 7 2
2005 2 0
2006 9 1
2007 0 0
2008 1 0
Gjithsej 56 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]