Shinnosuke Hatanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinnosuke Hatanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëShinnosuke Hatanaka
Data e lindjes (1995-08-25) 25 Gusht, 1995 (26 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualYokohama F. Marinos
Numri44
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2018Tokyo Verdy61(4)
2016FC Machida Zelvia29(0)
2018–Yokohama F. Marinos39(0)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinnosuke Hatanaka (畠中 槙之輔 Hatanaka Shinnosuke?, lindur më 25 Gusht 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 7 0
Gjithsej 7 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]