Shiori Miyake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiori Miyake
Të dhënat personale
Emri i plotëShiori Miyake
Data e lindjes (1995-10-13) 13 Tetor, 1995 (25 vjeç)
Vendi i lindjesHokkaido, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–INAC Kobe Leonessa
Ekipi kombëtar
2013–Japonia17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shiori Miyake (三宅 史織 Miyake Shiori?, lindur më 13 Tetor 1995) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 0 0
2015 0 0
2016 0 0
2017 5 0
2018 11 0
Gjithsej 17 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)