Shireta Brahimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shireta Brahimi (lindur në RSF Jugosllavi, më 4 tetor 1982) është një futbolliste nga Maqedonia e Veriut e cila luan si lojtare mesfushore. Ajo aktualisht luan për ZFK Nase Taksi në Kampionatin Maqedonas. Në të kaluarën ka luajtur edhe në Champions League me KF Shqiponjat dhe Nase Taksi,[1] si dhe është një anëtare ekipit të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Nase Taksi finished second in Group 1. macedonianfootball.com, 17 August 2011
  2. ^ Profile in UEFA's website