Shkodran Maholli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkodran Maholli
Shkodran Maholli.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes10 prill 1993
Vendi i lindjesHyltebruk, Suedi
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualIK Sirius
Numri93
Karriera në rini
0–2005Hyltebruks IF
2006–2011Halmstads BK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2015Halmstads BK15(0)
2016Åtvidabergs FF28(15)
2017BK Häcken9(0)
2017–IK Sirius15(6)
Ekipi kombëtar
2011Suedia U-192(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shkodran Maholli (lindi më 10 prill 1993) është futbollistë suedezë me prejardhje shqiptare i cili luan për klubin IK Sirius Fotboll si sulmues.

Ai debutoi në Allsvenskan për Halmstads BK më 2 prill 2011 në ndeshjen kundër Kalmar FF.[1] Para sezonit 2016 ai nënshkroi kontratë dy vjeçare me Åtvidabergs FF.[2] Ai përfundoi Superettan 2016 me 15 gola të shënuara në 28 ndeshje.[3]

Në janar 2017, Maholli nënshkroi kontratë tre vjeç me BK Häcken.[4] Megjithatë Maholli nënshkroi për IK Sirius vetëm gjashtë muaj më vonë.[5]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "#18 Shkodran Maholli". hbk.se. Marrë më 3 tetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "HBK-anfallare till Åtvidaberg". hallandsposten.se. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Hylteson vann Superettans skytteliga". sverigesradio.se. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Superettans skyttekung är klar!". bkhacken.se. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Lämnar Häcken efter mindre än ett halvår: "Fattar inte varför de värvade mig"". fotbollskanalen. Marrë më 2017-07-10. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)