Jump to content

Shkolla 7 Marsi, Belicë e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shkolla fillore "7 Marsi" (zyrtarisht: Shkolla fillore komunale rajonale "7 Marsi" në Belicë të Poshtme) është një shkollë fillore rajonale në fshatin Belicë e Poshtme. Shkolla ndodhet në pjesën qendrore të fshatit dhe është pjesë e shkollës fillore "Edinstvo" nga fshati Oktisi .

Emërtimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hyrja në shkollë

Shkolla në të kaluarën mbante të njëjtin emër si shkolla qendrore në fshatin Oktisi, gjegjësisht quhej SHF "Edinstvo", Belica e Poshtme.

Objekti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Objekti i shkollës është në gjendje të keqe, pa objekte sanitare, ujë, ngrohje dhe probleme të tjera. [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Трајковски, Мики (19 февруари 2017). "Струга, училиштето во с. Долна Белица работи без вода". Алсат. Marrë më 6 ноември 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |access-date= dhe |date= (Ndihmë!)