Belica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belicë e Poshtme
Долна Белица
Beala di Ghios/Beala di Cămpu
Fshat
Викиекспедиција во Дримкол 118.jpg
Population
 • Total1.026

Belicë e Poshtme, (maqedonisht: Долна Белица/Dolna Belica; vllahisht: Beala di Ghios ose Beala di Cămpu) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1026 banorë nga të cilët 945 ishin Shqiptarë, 24 Vlleh, 17 Maqedonas, 1 Turk, 1 Serb dhe 38 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]