Rodohozhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rodohozhdë
Радожда
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej808

Rodohozhdë, (maqedonisht: Радожда/Radožda është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 808 banorë nga të cilët 806 ishin Maqedonas, 1 Serb, dhe 11 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]