Vranishti (Strugë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vranisht
Враниште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.517

Vranisht, (maqedonisht: Враниште/Vranište) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1 517 banorë nga të cilët 1 506 ishin Maqedonas, 4 Vlleh, 4 Serb, dhe 3 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]