Llakavica (Strugë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llakavicë
Лакаица
Fshat
Vendndodhja
Llakavicë is located in Maqedonia e Veriut
Llakavicë
Llakavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Koordinatat 41° 19′ 30″ Veri

20° 31′ 56″ Lindje

Llakavicë, (maqedonisht: Лакаица/Lakaica) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati është shumë i vogël, i banuar vetëm nga 3 maqedonas sipas vitit 2002 dhe është në fazën e shuarjes.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]