Llakavica (Strugë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Llakavicë
Лакаица
Fshat

Llakavicë, (maqedonisht: Лакаица/Lakaica) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati është shumë i vogël, i banuar vetëm nga 3 maqedonas sipas vitit 2002 dhe është në fazën e shuarjes.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]