Jump to content

Misleshova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Misleshovë
Мислешево
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej3.507

Misleshovë,(maqedonisht: Мислешево/Misleševo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 3507 banorë.[1]

  • Maqedonas 2791
  • Shqiptarë 527
  • Vleh 66
  • Turq 28
  • Serbe 15
  • Romët 13
  • të tjerë 67Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]