Belica e Sipërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belicë e Sipërme
Горна Белица
Beala di Suprâ
Fshat
noform
Pamje e fshatit Belicë e Sipërme
Vendndodhja
Belicë e Sipërme is located in Maqedonia e Veriut
Belicë e Sipërme
Belicë e Sipërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1316 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 13′ 25″ Veri

20° 33′ 16″ Lindje

Belicë e Sipërme, (maqedonisht: Горна Белица/Gorna Belica; vllahisht: Beala di Suprâ) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1 banor Maqedonas dhe është në fazën përfundimtare të shuarjes.