Jump to content

Novosella (Strugë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Novosellë
Ново Село
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej280
Emri i banorëveNovosellas

Novosellë, (maqedonisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Është vendbanim i banuar nga popullsia shqiptare dhe sipas vitit 2002 ka 280 banorë.[1]  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.