Llozhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llozhan
Ложани
Fshat
Vendndodhja
Llozhan is located in Maqedonia e Veriut
Llozhan
Llozhan
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 13′ 37″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Popullsia 778 banorë (2002)

Llozhan, (maqedonisht: Ложани/Ložani) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është i banuar nga 778 banorë Maqedonas, sipas regjistrimit të popullsisë të mbajtur më 2002.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]