Morunishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morunisht
Ташмаруништа
Fshat
Vendndodhja
Morunisht is located in Maqedonia e Veriut
Morunisht
Morunisht
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 997 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 16′ 18″ Veri

20° 38′ 22″ Lindje

Popullsia 210 banorë (2002)

Morunisht, (maqedonisht: Ташмаруништа/Tašmaruništa) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 210 banorë nga të cilët 209 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]