Preskopshtina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Preskopshtinë
Пискупштина
Fshat
noform
Vendndodhja
Preskopshtinë is located in Maqedonia e Veriut
Preskopshtinë
Preskopshtinë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 19′ 16″ Veri

20° 36′ 21″ Lindje

Popullsia 182 banorë (2002)

Preskopshtinë, (maqedonisht: Пискупштина/Piskupština) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 182 banorë Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]