Zbazhdi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zbazhd
Збажди
Fshat
noform
Vendndodhja
Zbazhd is located in Maqedonia e Veriut
Zbazhd
Zbazhd
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1252 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 21′ 0″ Veri

20° 40′ 22″ Lindje

Popullsia 10 banorë (2002)

Zbazhd, (maqedonisht: Збажди/Žbaždi) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 10 banorë Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]