Shkolla Kolin Gjoka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shkolla e mesme “Kolin Gjoka” është një shkollë moderne profesionale që ndodhet në Lezhë. Shkolla është rishtazi e rikonstruktuar, me një godinë funksionale dhe klasa inovative.[1]

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkolla e mesme profesionale “Kolin Gjoka” është një shkollë moderne, rishtazi e rikonstruktuar, me një godinë të bukur e funksionale dhe klasa inovative. Shkolla e mesme profesionale “kolin gjoka”, Lezhë e hapur për herë të parë në shtator ‘2003, riktheu traditën e vlerësuar të Arsimit Profesional në këtë qytet, duke u bërë promotor i rëndësishëm në përgatitjen profesionale dhe edukimin qytetar të të rinjve.[2]

Me nje staf pedagogjik mjaft të kalifikuar, kjo shkollë është tashme me emër në zonën e Lezhës. Aktualisht janë 31 mësues, 2 zv/drejtorë dhe drejtori, te cilet me pasion dhe përkushtim edukojnë brezin e ri për të qënë profesionistë, të pavarur dhe të ndërgjegjshëm nga ana sociale. Shkolla ofron 4 drejtime kryesore: Hoteleri-Turizëm, TIK, Ekonomik dhe Shërbime Sociale dhe Shëndetësore. Mësimdhënia te “Kolin Gjoka” është motivues dhe ne hap me teknologjinë.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b https://skillsforjobs.al/sq/vizite-ne-shkollen-profesionale-kolin-gjoka-ne-lezhe/
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 20 shtator 2022. Marrë më 17 shtator 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]