Shkolla Kostandin Kristoforidhi dhe varri pranë saj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkolla Kostandin Kristoforidhi dhe varri prane saj
Shkolla E Mesme Kostandin Kristoforidhi Elbasan.jpg
Lloji Arkitekture / Urbanistike
Vendndodhja Elbasan, Elbasan, Shqipëri
Koordinatat 41°06′56″V 20°04′50″L / 41.115556°V 20.080556°L / 41.115556; 20.080556Koordinatat: 41°06′56″V 20°04′50″L / 41.115556°V 20.080556°L / 41.115556; 20.080556
Ndërtuar Afersisht 3Shekuj me pare
Organi drejtues DRKK Durrës
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 10.06.1973
Nr. i referencës EL076
Shkolla Kostandin Kristoforidhi dhe varri pranë saj is located in Shqipëria
Shkolla Kostandin Kristoforidhi dhe varri pranë saj
Shkolla Kostandin Kristoforidhi dhe varri pranë saj në hartë

Shkolla Kostandin Kristoforidhi dhe varri pranë saj është një monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Elbasanit, në qarkun e Elbasanit, Shqipëri [1]. Ky monument është i llojit "Arkitekture / Urbanistike", i miratuar me numër "1886 më 10.06.1973".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRrethi i Elbasanit (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 3 shtator 2018. Marrë më 17 qershor 2017.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]