Jump to content

Shkolla e Mesme "Jordan Misja" - Shkodër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shkolla e Mesme "Jordan Misja"  është një institucion publik i arsimit të mesëm, shkollë e mesme në qytetin e Shkodrës, Shqipëri.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkolla e mesme "Jordan Misja" në Shkodër është themeluar në vitin 1957, dhe si e tillë është njëri nga institucionet më të vjetra publike të arsimit të mesëm jo vetëm në qytetin e Shkodrës por edhe më gjërë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 42°4′16″N 19°31′7″E / 42.07111°V 19.51861°L / 42.07111; 19.51861