Shkolla fillore Emin Duraku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkolla fillore Emin Duraku
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Likoc, Skënderaj, Kosovë
Ndërtuar 1923 - 1925
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4014

Shkolla fillore Emin Duraku është një monument i trashëgimisë kulturore në Likoc, Skënderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Pershkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]