Sho Sasaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sho Sasaki
Të dhënat personale
Emri i plotëSho Sasaki
Data e lindjes (1989-10-02) 2 Tetor, 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri19
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2014Ventforet Kofu102(8)
2015–Sanfrecce Hiroshima69(4)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sho Sasaki (佐々木 翔 Sasaki Sho?, lindur më 2 Tetor 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 3 0
2019 6 0
Gjithsej 9 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]