Shoji Jo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shoji Jo
Shoji Jo Visa ゴォーーール・デイ.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëShoji Jo
Data e lindjes (1975-06-17) 17 Qershor, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesMuroran, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–1996JEF United Ichihara
1997–2001Yokohama F. Marinos
2000Real Valladolid
2002Vissel Kobe
2003–2006Yokohama FC
Ekipi kombëtar
1995–2001Japonia35(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shoji Jo (lindur më 17 qershor 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 3 0
1997 13 4
1998 10 1
1999 5 0
2000 2 2
2001 1 0
Gjithsej 35 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]