Shoqëria Shqiptare Islame e Torontos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shoqëria Shqiptare Islame e Torontos (anglisht: Albanian Muslim Society of Toronto Inc.) është një organizatë fetare dhe kulturore e myslimanëve shqiptarëTorontoKanadasë. E themeluar në vitin 1954, shoqëria hapi një qendër islame në Dundas Street, ku si imam veproi Regep Assim.[1] Sot, shoqëria është e vendosur në 564 Annette Street.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]