Shoya Nakajima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shoya Nakajima
Shoya Nakajima.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëShoya Nakajima
Data e lindjes (1994-08-23) 23 Gusht, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Porto
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013Tokyo Verdy29(6)
2014Kataller Toyama28(2)
2014–2017FC Tokyo51(6)
2017–2018Portimonense SC42(15)
2019Al-Duhail SC7(1)
2019–FC Porto
Ekipi kombëtar
2018–Japonia19(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shoya Nakajima (中島 翔哉 Nakajima Shoya?, lindur më 23 Gusht 1994) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 6 2
2019 13 3
Gjithsej 19 5

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]