Shpëtim Babaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shpëtim Babaj
Të dhënat personale
Emri i plotëShpëtim Babaj
Data e lindjes9 dhjetor 1981
Vendi i lindjesPrishtinë, Kosovë
Gjatësia1,81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Drenica
Numri20
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000-2001NK Rudar Velenje33(1)
2003-2004NK Šmartno18(8)
2004-2005KF Drenica18(6)
2005-2007KS Besa54(2)
2007KF Elbasani14(0)
2008FC Zorya Luhansk15(0)
2009FC Shakhter Karagandy14(0)
2009-2010KF Gramozi32(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shpëtim Babaj (lindi më 9 dhjetor 1981) është futbollistë kosovarë i cili luan si mesfushor.