Shpëtim Gina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shpëtim Gina (Berat, 13 dhjetor 1951 - Drojë, Mamurras 15 gusht 1974) ka qenë një poet, novelist dhe dramaturg shqiptar që ndërroi jetë në moshën njëzetetrevjeçare.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Demo, Elsa (2016). "Shpëtim Gina, ose Fëmija i papagëzuar i dramaturgjisë shqiptare". revistahaemus.blogspot.com.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)