Shpresa Hadri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shpresa Hadri (maqedonisht: Шпреса Хадри; lindur më 6.3.1964 në Tetovë) është një politikane shqiptare nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Shpresa Hadri kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputete për legjislaturën 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shpresa Hadri". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)