Shqipet e Pergjakshme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shqipet e Pergjkashme ose ne anglisht The Bloody Alboz TBA u krijua në vitin 1997 nga Unikkatil, Cyanide, B52, N.A.G, Klepto, Presioni, Jeton. Ishte grupi i parë i zhanrit rep në Shqipëri,Kosovë dhe Maqedoni. Grupi tani për tani ka mbi 20 anëtarë:

Unikkatil Presioni Jeton Cyanide Klepto B52 N.A.G F-Tim Dredha Tee Z.E.F Milot Sacrifice Tribun Dmc Kobra Barooti Vz Rameka Buja Benny Blanco Don Phenom

Vlen të theksohet dalja e Cyanide nga grupi në vitin 2005/06 për shkak të pakënaqësisë që anëtarët e TBA patën. Që nga vitet 2008/09 u krijua grupi me emrin "Originallat", një nënprodukt i TBA. Anëtarët e Originallat janë: Presioni, Cyanide, B52, Klepto, N.A.G, Jeton etj.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]