Shqiptarët (Peter Bartl)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shqiptarët (Peter Bartl).jpg

Shqiptarët: nga Mesjeta deri në ditët tona (gjerm. Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart) është një studim i studjuesit dhe historianit gjerman Peter Bartl i botuar më 1995.[1] U shqipërua nga Afrim Koçi dhe u botua më 2008[2] dhe u ribotua më 2017.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Elsie, Robert (2010). Historical Dictionary of Albania. Rowman & Littlefield. f. 35.  9780810861886. 
  2. ^ "Murgu i përkthimit, shuhet Afrim Koçi, shqipëruesi i "Malit Magjik"". gsh.al. Gazeta Shqiptare. 27 shtator 2017.