Shtëpi kullë e Nuhi Bravës - Puset e Nikës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpi kullë e Nuhi Bravës - Puset e Nikës
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pustenik, Hani Elezit, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1172

Shtëpi kullë e Nuhi Bravës - Puset e Nikës është një monument i trashëgimisë kulturore në Pustenik, Hani Elezit, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]