Shtëpia Muze e At Shtjefën Gjeqovit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpia Muze e At Shtjefën Gjeqovit
Shtëpia Muze e At Shtjefën Gjeqovit.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Janjevë, Lipjan, Kosovë
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 36

Shtëpia Muze e At Shtjefën Gjeqovit është një monument[1][2] i trashëgimisë kulturore e cila ndodhet në qytezën e Janjevës.[3]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shtëpia e Shtjefën Gjeqovit Vizituar më 13.11.2016.
  2. ^ Nxënësit vizitojnë shtëpinë e Shtjefën Gjeçovit në Janjevë Vizituar më 13.11.2016.
  3. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.